SDH‎ > ‎Činnost SDH‎ > ‎

Oslavy 100. výročí

přidáno: 9. 6. 2014 10:28, autor: Jana Bystrzonovská
V neděli 18. května oslavil náš sbor 100. výročí svého založení. Vzpomínku na tento památný okamžik pojal náš sbor velkolepě.
Sváteční odpoledne zahájil průvod hasičů, příznivců a náhodných zvědavců. Průvod byl uspořádán podle porotokolu. Celé seskupení prošlo obcí. Při této příležitosti byly položeny věnce k památníkům padlých v obou světových válkách.
Poté byla u hasičské zbrojnice vyhodnocena výtvarná soutěž Požární ochrana očima dětí, kterou uspořádal náš sbor ve spolupráci s žabčickou základní školou. Nato se slova ujal hasičský duchovní, který posvětil prapor našeho sboru.
V Žabčicích mohli po celé odpoledne přítomní hosté zhlédnout více než 22 hasičských aut různých značek a typů. Nejstarší byla parní stříkačka z roku 1912. Jak dobrovolní, tak profesionální hasiči předvedli ukázky zásahů historickou i současnou technikou. Diváci viděli ukázky vyprošťování zraněné osoby z auta pomocí hydraulických nůžek, hašení parní stříkačkou, svou techniku předvedli policejní potápěči, přílétla také helikoptéra ZZS. V sokolovně probíhala po celé dopoledne výstava historických dokumentů a věcných prostředků požární ochrany.


Oslavy 100. výročí založení SDH ŽabčiceComments