SDH‎ > ‎Mládež 2013‎ > ‎Mládež 2011‎ > ‎

Mládež 2010

Hrušovany u Brna 18. 12. 2010

Poslední sobotu před Vánoci jsme se vydali na soutěž v uzlování do Hrušovan u Brna. Za Žabčice soutěžilo jedno družstvo v kategorii mladších žáků. Přivezli jsme dvě medaile. Za druhé místo v soutěži družstev a za 3. místo v kategorii jednotlivců - Klára Slanařová.


Soptík 11. 12. 2010

Soptík je teoretický soutěž, na které žáci prokazují nejen vědomosti při vyplňování testových otázek, ale také dovednosti jako je vázání uzlů. Ve velké konkurenci výborně obstála Klárka Slanařová (st. žáci), která obsadila 10. místo. Petra Valášková (ml. žáci) obsadila 17. pozici.


Zastávka 30. 10 2010

Do Zastávky na branný závod se vypravilo jedno družstvo mladších a jedno starších žáků. Bylo krásné počasí a děti si den užily. Mladší žáci obsadili 17. místo, starší vybojovali 3. místo.

Braňák Zastávka


Moravské Bránice 2. 10. 2010

Správný název těchto závodů je Soutěž hasičské všestrannosti. Pořádalo ji SH ČMS. Naši žáci se zúčastnili jako nesoutěžní družstvo. Přesto si den užili.


Syrovice 12. 9. 2010

Soutěž v Syrovicích byla posledními závody v požárním sportu v roce 2010. Naši mladší žáci se umístili na 6. příčce.


Letní tábor

Letošní výcvikový tábor pro mladé hasiče se konal stejně jako v předchozích letech v Rešicích U Spáleného mlýna. Zúčastnilo se ho 28 dětí. Každý den jsme trénovali štafetu a útok s vodou. Kromě těchto činností jsme hráli hry na téma Lovci mamutů. Toto téma se líbilo nejen dětem, ale i dospělým. Hned první den si malí pralidé vyrobili pravěké zbraně, aby si mohli "ulovit zvěř k jídlu". Naši lovci mamutů si také postavili chýše, aby se uchránili před nevlídným počasím. Všichni si užili pravěké hry "s dinosauřím vejcem". Nechyběla noční cesta k "posvátnému stromu". Na táborech se stala tradicí Cesta za pokladem. I letos se vydařila. Děti musí nejprve hledat a rozšifrovat správnou cestu a pak poklad najít. Podařilo se to všem. Během putování si každá skupinka vaří oběd v kotlíku. Poslední den před odjezdem se dospělí i děti bavili scénkami z pravěkého života.

Tábor 2010


Židlochovice 19. 6. 2010

Tuto soutěže pořádalo SH ČMS. Naše družstvo se zúčastnilo jako nesoutěžní a skončilo jako 6.


Soutěž v Ivančicích 22. 5. 2010

V požárním sportu zde soutěžila družstva mladých hasičů z celé Moravy. Ve velké konkurenci jsme v kategorii mladší žáci obsadili 7. místo. Velkým úspěchem byla účast na uzlové štafetě, kde naši malí hasiči zvítězili.

Ivančice


Soutěž v Újezdě u Rosic 1. 5. 2010

Na těchto závodech nás ráno přivítal déšť a zima. Soutěžilo 9 družstev mladších žáků. Kvůli dešti zrušil hlavní rozhodčí soutěž ve štafetách 4 x 60 m. Hodnotil se jen požární útok. Opět jsme skončili na čtvrtém místě. Přestože jsme znovu získali jen bramborovou medaili, radovali jsme se. Postoupili jsme do celomoravského kola soutěže v požárním sportu mladších žáků.

Újezd u RosicSoutěž v Syrovicích 17. 4. 2010

Naše první letošní soutěž byla v Syrovicích. Umístili jsme se na 4. místě. Od bronzové medaile nás dělil rozdíl pouhé jedné sekundy. Prvních pět družstev postupuje do okresního kola, které se koná v Újezdě u Rosic.

Syrovice


Fire Dance 2010

V dubnu se konala našimi mladými děvčaty netrpělivě očekávaná soutěž Fire Dance 2010. Soutěžící jsme vyslali do obou kategorií, za mladší i starší žáky. Soutěžními disciplínami byl disco tanec, ča – ča a polka. Přestože naši mladí hasiči pilně trénovali, neumístili se na Firedance v Přerově na žádné z medailových pozic. Taneční výkony sice neocenila porota, ale diváci ano, a to bouřlivým potleskem.  Bylo to příjemně strávené jarní odpoledne. Příští rok bychom se chtěli opět zúčastnit.


Leden 2010

Hned po vánočních prázdninách jsme se vrhli na přípravu k účasti v taneční soutěži Firedance 2010, kterou pořádají Moravská hasičská jednota a Okresní výbor Přerov. Velmi nás těší, že tancování děti zaujalo. Letošní zimu chodí trénovat téměř všichni. Tímto bychom chtěli poděkovat za velkou vstřícnost a ochotu starostovi obce a správcům lidového domu. Díky jim jsme mohli každý týden trénovat v prostorách lidového domu. Děti budou soutěžit 20. března. Držíme jim palceJ.


2009

Účast na soutěžích:

Duben                  Syrovice – 4. místo

Květen                 Přísnotice – 6. místo

Září                      branný závod v Kanicích – 2., 16. místo

Říjen                    branný závod Lobodice – 4., 16. místo

Prosinec               teoretická soutěž Soptík - 2., 3., 11., 21., 26. a 31. místo z 55 zúčastněných

 

Ostatní činnosti 2009

Pro zpestření činnosti jsme se jeli v lednu koupat do krytého bazénu v Blučině, v únoru jsme si prohlédli hasičskou stanici v Židlochovicích. Na konci května jsme nejen pro hasičské děti uspořádali Den dětí. V prosinci jsme jako sladkou tečku na závěr roku měli vánoční besídku.

   Letos jsme opět dodrželi tradici a o letních prázdninách jsme pro děti připravili letní tábor. Stejně jako v minulých letech se tábor konal v Rešicích. Celý týden bylo krásné letní počasí. Nejen díky tomu si tábor všichni užili.

     Letošní tábor se konal na přelomu července a srpna, od 25. 7. do 1. 8. Velkým potěšením bylo, že léto s hasiči chtělo strávit i mnoho dětí – nehasičů. Celkem jsme měli 29 dětí.

     Děti byly rozděleny do sedmi družinek Po celý týden sbíraly družinky body za soutěže a hry, kterých se každý den účastnily. Dopoledne všechny děti cvičily štafetu 4 x 60 m a hasičský útok. Odpolední program byl, letos poprvé, propojen celotáborovou hrou s názvem Pod pirátskou vlajkou. Každá družinka tvořila posádku a postavila si loď, kterou pojmenovala. Během celého týdne museli děti prokázat, jak zdatnými piráty jsou. Vytvářeli si pirátské šátky, malovali korbele na rum. Protože došlo jídlo, museli si ulovit jelena. Procházeli tajemnou chodbou, kde na ně čekala spousta nástrah jako lanová dráha, lovení indicie z láhví plných neznámého obsahu, počítání čarodějných fazolí,…. Všichni piráti úspěšně lovili perly v nočním moři. Každá družinka vyluštila mapu, která je dovedla k jednomu z pokladů – odpolední svačině.  Všichni se nám šťastně vrátili z hledání pokladu. Někteří piráti byli velmi hladoví, přestože si vařili oběd v kotlíku J. Jeden z večerů nám zpříjemnili policisté, kteří dětem předvedli výzbroj a výstroj, sebeobranu i služební auto. Odměnou za plnění celotáborové hry byly zlaťáky, které se každý večer rozdělovaly podle zásluh. Zlaťáky pak děti utratili na jarmarku. Prodejci se překřikovali, vychvalovali své zboží a piráti nakupovali sladkosti a důležité drobnosti. Poslední den jsme vyhodnotili celotýdenní soutěžení v hasičských disciplínách i v celotáborové hře. Díky štědrým sponzorům jsme mohli dát dětem opět velmi hodnotné ceny. Doufáme, že se tábor líbil všem nebo alespoň většině dětí a že příští rok se sejdeme opět v hojném počtu.

 

2008

31. 5. 2008 Den dětí

V sobotu 30. května jsme pro naši hasičskou mládež a příznivce uspořádali Den dětí. Vše vypuklo ve 13 hodin. Děti si postupně obešli 11 stanovišť, na kterých plnily různé zajímavé úkoly. Shazovaly hadicemi pet lahve, nosily na lžičce pingpongový míček, skládaly puzzle, lovily z kádě plné vody půlspojky, překonávaly okno a břevno, shazovaly plechovky džberovkou, ústy lovily bonbony z lavoru plného vody……
     Po splnění všech úkolů si děti zastříkaly z vysokotlaku a my jsme si zatím nachystali ceny. Kromě mlsků jako oplatky, ledňáčky a lízátka, dostaly děti i hodnotné ceny od našich sponzorů. 
Všechny děti dostaly záložky do knih, omalovánky, bloky, propisky…. Mezi nejzajímavější ceny patřila MP4, flash disky, sluchátka, tričko a kšiltovka, slovníky, knihy.  Někteří byli smutní, že nevyhráli ceny, které si vysnili, ale nakonec všichni odcházeli domů sice mokří, ale spokojení.


10. 5. 2008 Újezd u Rosic

Na další postupové kolo ligy mládeže jsme se vydali do Újezdu u Rosic.
Po příjezdu na místo soutěže panovala u našich svěřenců hlavně díky vydařenému počasí převážně dobrá nálada,ovšem nevydržela dlouho.
Místo radosti z dobře odběhnuté první štafety se dostavilo zklamání za diskvalifikaci kvůli přešlapu.
Naše druhá štafeta nevyšla podle našich představ a i po dobře odvedeném útoku jsme obsadili 6. nepostupové místo.


8. 5. 2008 Závody Přísnotice

Na státní svátek jsme se vypravili s mladšími žáky na závody do Přísnotic. Neobvyklostí této soutěže byla štafeta CITF. Moc se nám nezdařila štafeta 4 x 60 m, a tak jsme obsadili  8. místo.


2007

27. 4. 2007 Závody v Syrovicích

Naše družstvo mladších žáků se zúčastnilo soutěže ligy mládeže pořádanou MHJ v Syrovicích. Tyto závody byly pro naše družstvo první v letošním roce,  nepřipravenost našeho družstva se promítla i do výsledků. Skončili jsme na čtvrtém, posledním postupovém místě.
Comments