SDH‎ > ‎Mládež 2013‎ > ‎

Mládež 2012


Koupání v Blučině

přidáno: 30. 12. 2012 6:52, autor: Jana Bystrzonovská   [ Aktualizováno 28. 1. 2013 4:47 uživatelem Martin Knitl ]

Poslední hasičku roku 2012 jsme si užili v krytém bazéně v Blučině.

Krytý bazén Blučina


Soptík 2012

přidáno: 30. 12. 2012 4:10, autor: František Čermák   [ Aktualizováno 28. 1. 2013 4:46 uživatelem Martin Knitl ]

V sobotu 15.12. jsme se zúčastnili soutěže pro mladé hasiče SOPTÍK. Tato soutěž byla již tradičně pořádána v Zastávce u Brna. Mladí hasiči si zde prověřili své znalosti a dovednosti ze zdravovědy požární ochrany a dalších oblastí spojených s prací hasiče. Konkurence byla veliká, což dokazuje i počet zúčastněných soutěžících. Počet se vyšplhal téměř ke dvěma stům. V kategorii starších žáků se na velmi pěkném 2. místě umístila naše Monika Kertészová. Z mladších žáků nás nejlepším výsledkem reprezentoval Ondřej Slanař na místě desátém. 

Soptík 2012Soutěž v uzlování Hrušovany u Brna

přidáno: 12. 12. 2012 11:20, autor: Jana Bystrzonovská   [ Aktualizováno 28. 1. 2013 4:47 uživatelem Martin Knitl ]

V sobotu 8. prosince se jedno čtyřčlenné družstvo mladších žáků vydalo na uzlovou štafetu do Hrušovan u Brna. Po příjezdu jsme nestačili zírat. Ve sportovní hale se pohybovalo neuvěřitelných téměř 300 dětí. Konkurence byla byla obrovská a soupeři výborně připraveni. Naši mladí hasiči skončili na 24 místě.

Závody v uzlování Hrušovany
Branný závod Zastávka

přidáno: 21. 10. 2012 11:31, autor: Jana Bystrzonovská   [ Aktualizováno 28. 1. 2013 4:47 uživatelem Martin Knitl ]

    17. listopad - Den boje za svobodu, strávily naše děti na branném závodě v Zastávce. Pořadatelem této soutěže je tradičně prezidium MHJ. Jako jedni z mála pořadatelů oceňují vždy všechny soutěžící bez ohledu na umístění. Proto se soutěže v Zastávce těší velké oblibě a rok od roku přibývá zúčastněných.
    Žabčické hasiče se vydaly reprezentovat 4 soutěžení trojice. V kategorii mladších žáků soutěžilo 45 trojčlenných družstev. Naši mladší žáci se umístili na 21. místě (Andrea Zrebná, David Mirvald, Filip Vaněk), na 17. místě (Václav Matoušek, Anna Bystrzonovská, Lenka Jandová) a na úžasném 3. místě (Tomáš Chmelík, Ondřej Slanař, David Strach). Starší žáky zastoupilo dívčí trio ve složení Lucie Štěpánková, Petra Valášková, Klára Slanařová. V konkurenci 21 družstev vybojovaly skvělé 2. místo. Všem soutěžícím moc gratulujeme za tyto úspěchy, jsme na ně hrdí!!!

Branný závod Zastávka


Letní hasičský tábor

přidáno: 6. 8. 2012 3:49, autor: Jana Bystrzonovská   [ Aktualizováno 28. 1. 2013 4:47 uživatelem Martin Knitl ]

Stejně jako v předešlých letech, i letos jsme se vydali na tábor do Rešic. Tentokrát to bylo od 14. do 21. července. Zůstali jsme věrní osvědčenému programu. Dopoledne jsme vždy věnovali hasičskému výcviku a zdokonalování dovedností v požárním sportu. Odpolední program se nesl v duchu celotáborové hry Vzhůru na Havaj. Stali jsme se turisty, kteří vyrazili na exotickou dovolenou. Cestovní kancelář měla připravený zajímavý doprovodný program. Hned první den jsme se pobavili při seznamovací hře Pepíček s čárkou. Děti byly rozesmály především výkony dospělých vedoucích. Někteří měli problém říct správně a bez chyb jedinou větu :-). Malí táborníci byli rozděleni do skupinek a každá si vymyslela své jméno. Mezi zajímavé činnosti patřil bezesporu tradiční havajský rybolov. Při něm museli děti předvést nejen svou zručnost, ale také pohotovost, nápaditost a dobrou paměť. Návštěvníci ostrova museli jít podle mapy a hledat, co na břeh sopečných ostrovů vyplavila obrovská vlna tsunami. Nechyběla noční stezka odvahy. Turisté měli možnost zúčastnit se tradičních havajských her. Mezi ně patřil např. Havajský had, při kterém se každá družinka musela držet za ruce a překonávat různé, lehčí i těžší, překážky. Děti baví hrátky s vodou, proto muselo každé družstvo naplnit dutý palmový kmen vodou (novodurová trubka, do které byly navrtané díry, aby to bylo těžší). Středeční odpoledne se neslo ve znamení pěvecké soutěže O zlatý ananas. Jako hlavní moderátor se objevil Leoš Mareš i se svým ferrari. Zdatně mu sekundovala usměvavá Tina. Porota byla složená z hvězd českého i světového showbyznysu. Pozvání přijali např. Madonna, Rytmus, Dáda. Z brněnské nemocnice nám volal George Clooney, který se zranil při cestě na soutěž. Ke slavnostnímu zahájení bylo pozvané dámské havajské trio Lulu, Kloklo a Frufru. Během soutěže i na následném galavečeru nám havajský barman připravoval exotické koktejly. Ve čtvrtek již tradičně vyrážíme za pokladem. Každá skupinka dětí si po cestě uvařila oběd v kotlíku. Podle indicií a azimutů pak každý hledal poklad. I letos všichni ho všichni objevili. Páteční odpoledne si děti užily na lanové dráze. Všichni záludné překážky překonali. Do tábora také zavítali potulní obchodníci, kteří ochotně vyměňovali své zboží za mušličky, které děti celý týden sbíraly. Stejně jako v předešlých letech, sklidila velký úspěch večerní diskotéka. Na závěr tábora mohly děti navrhnout téma celotáborové hry na příští rok. Budou to vojáci, rockové hvězdy, Egypt, Šmoulové nebo rytíři a princezny? Co myslíte? Svoje nápady můžete posílat na hszabcice.mladez@seznam.cz.

Tábor 2012


Soutěž v Sobotovicích

přidáno: 1. 7. 2012 12:40, autor: Jana Bystrzonovská   [ Aktualizováno 28. 1. 2013 4:47 uživatelem Martin Knitl ]

Poslední soutěží před prázdninami byly závody v Sobotovicích. Vydalo se na ně družstvo starších žáků. Byli velmi úspěšní. Vybojovali 3. místo.

Sobotovice


Přebor MHJ Brno

přidáno: 1. 7. 2012 12:13, autor: Jana Bystrzonovská   [ Aktualizováno 28. 1. 2013 4:47 uživatelem Martin Knitl ]

V sotobu 23. června se starší žáci zúčastnili přeboru MHJ. Postup do prezidentského kola byl pro naše mladé hasiče obrovský úspěch. Soutěžila zde ta nejlepší družstva z celé Moravy. Moc gratulujeme našim klukům a holkám k 8. místu a jsme na ně velmi pyšní :-).

Závody v Březině

přidáno: 12. 5. 2012 13:10, autor: Jana Bystrzonovská   [ Aktualizováno 28. 1. 2013 4:46 uživatelem Martin Knitl ]

V sobotu 12. 5. se starší žáci vypravili na krajské kolo soutěže v požárním sportu do Březiny u Tišnova. Získali 5. místo. Tímto umístěním si zajistili postup do prezidentského kola soutěže, které se bude konat 26. 5. v Brně.

Závody v Březině


Závody Přísnotice

přidáno: 8. 5. 2012 9:51, autor: Jana Bystrzonovská   [ Aktualizováno 28. 1. 2013 4:46 uživatelem Martin Knitl ]

 Již tradičně pořádají sousední Přísnotice závody 8. května. I letos jsme se zúčastnili. Mladší žáci obsadili krásné 5. místo. V této kategorii soutěžilo celkem 15 týmů. Starší žáci museli velmi bojovat o své 10. místo. Konkurence byla velká a soupeři výborně připravení. V kategorii starší žáci se zúčastnilo soutěže celkem 16 družstev.

Přísnotice


Soutěž mládeže Syrovice

přidáno: 4. 4. 2012 8:22, autor: Jana Bystrzonovská   [ Aktualizováno 28. 1. 2013 4:47 uživatelem Martin Knitl ]


V sobotu 5. 5. se naši mladí hasiči zúčastnili obvodního kola soutěže v požárním sportu. Mladší žáci skončili na 7. místě, starší žáci obsadili 5. příčku. Prvních pět kolektivů z každé kategorie postupuje do okresního kola. Starší žáci se vypraví na okresní soutěž do Březiny v sobotu 12. 5.

Syrovice


1-10 of 11