JSDH‎ > ‎Školení‎ > ‎

Konference Dobrovolný hasič 2013

přidáno: 22. 11. 2013 2:58, autor: Marcel Bojo   [ aktualizováno 22. 11. 2013 3:02 ]
V sobotu 28. září 2013 se konal již 8. ročník odborné konference, která je pořádána Moravskou hasičskou jednotou.
Přednášky se zaobíraly tématy jako činnost Nestátních neziskových organizací a dobrovolníků při řešení katastrof a mimořádných událostí. Dále pak bylo srovnáno zajištění a systém činností jednotek sborů dobrovolných hasičů v České republice a v zahraničí. Velmi zajímavým srovnáním byla přednáška zástupce dobrovolných hasičů z Rakouska, kde je požární prevence a represe zajištěna především dobrovolnými hasiči.
V rámci konference byla zhodnocena také míra znalostí v oblasti civilní obrany a veřejné informovanosti případných rizik ohrožení.
Dále zde zazněla zajímavá přednáška Ing. Otakara Miky, CSc., na téma chemické a toxické aspekty chemického terorismu v Japonsku.
Jedna z nejzajímavějších přednášek letošní odborné konference zazněla z úst Takashi Hosody, který prezentoval zkušenosti záchranářů při řešení likvidace jaderné katastrofy ve Fukušimě.
Sérii přednášek zakončil svým příspěvkem Ing. Rudolf Valášek zhodnocením využití jednotek SDH obcí v návaznosti na události ohlášené elektronickou požární signalizací instalovanou v důležitých objektech a průmyslových provozech.

konference MHJ


Comments