JSDH‎ > ‎Zásahy 2010‎ > ‎

2010-06-11 -- 07:08:29 -- ZACHRANA OSOB A ZVIRAT, Z VODY, Rajhrad

přidáno: 11. 3. 2011 0:26, autor: Martin Knitl   [ aktualizováno 11. 3. 2011 0:35 ]

Popis činnosti jednotek den před našim výjezdem: Jednotky vyjely k záchraně tonoucího chlapce ze splavu. Provádíme průzkum. Podařilo se nouzově omezit průtok vody na jezu. Provádíme intenzivní průzkum pomocí 2 člunů u splavu a pěšky po proudu řeky. Na místě potápěči PČR. Dočasně omezen stav vody, ve vodě hledají potápěči, na hladině průzkum pomocí člunů. na březích v úseku 2,5 km po proudu průzkum příslušníků a dobrovolníků. Průzkum zatím negativní. Vodní záchranná služba a potápěči provádí průzkum ve vodě. Monitoring hladiny a břehu z vrtulníku. Po setmění průzkum ukončen. Pokračovat se bude v ranních hodinách.

Popis činnosti jednotek v den výjezdu naší jednotky:  11. 6. 2010, 5:00 jednotky na místě události, ve spolupráci s povodím Moravy je snížena hladina a spolu s PČR budeme zahajovat nový průzkum. 8:45 - přeskupení SaP, průzkum řeky v úseku od Vojkovic do Nosislavy, na místě psycholog HZS JmK. 10:30 - uzavřen jez v Rajhradicích k opětovnému snížení vodní hladiny. Následná letecká kontrola, průzkum koryta řeky na člunu a broděním s háky.

Jednotky: SDH Holasice, SDH Židlochovice, HZS Židlochovice, HZS Lidická, HZS Slatina, SDH Žabčice, SDH Přísnotice, HZS Boskovice, HZS Pohořelice

Comments